Матуиди доаѓа во Јувентус за 25 милиони евра - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Матуиди доаѓа во Јувентус за 25 милиони евра

Матуиди доаѓа во Јувентус за 25 милиони евра

Италијанскиот првак Јувентус ќе го ангажира францускиот репрезентативец Блес Матуиди од редовите на ПСЖ. Трансферот ќе изнесува 25 милиони евра, а тој треба да се приклучи на почетокот на идната недела, со оглед дека „светците“ ќе го купат Фабињо од Монако како ново дополнување во средниот ред.

Матуиди треба да потпише тригодишен договор со „старата дама“, а ќе заработи 12 милиони евра, односно 4 милиони евра по сезона. ПСЖ го купи Блес Матуиди од Сент Етјен пред шест сезони, за 8 милиони евра, а потоа тој се изгради и во француски репрезентативец.


 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.