Младинките против Унгарија ги почнуваат квалификациите за ЕП 2017

На стартот од квалификациите за пласман на ЕП 2017 (У19), женската младинска репрезентација на Македонија, денеска (19.30 ч.) во СРЦ Кале ќе игра против слекцијата на Унгарија. На квалификацискиот турнир на кој Скопје е домаќин, настапуваат уште и селекциите на Молдавија и на Фарските Острови. Пласман на ЕП 2017 во Словенија ќе обезбедат првите две репрезентации во групата.

<p style=

Се вчитува...