Неносители во ЛЕ: Шкендија би можела со Макаби ТА, Пелистер со Лех и со Левски - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Неносители во ЛЕ: Шкендија би можела со Макаби ТА, Пелистер со Лех и со Левски

Неносители во ЛЕ: Шкендија би можела со Макаби ТА, Пелистер со Лех и со Левски

Македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за Лигата на Европа ова лето, го добија скратениот список на клубови кои се можните противници во ова натпреварување. Шкендија и Пелистер се неносители, додека единствено Работнички има повластен статус на носител при денешниот ждреб, кој ќе се одржи во Нион, Швајцарија.

skendija liga evropa zdreb

Шкендија за можни ривали ги доби Макаби Тел Авив (Израел), Тренчин (Словачка), Интер Баку (Азербејџан), Дачија Кишињев (Молдавија) и Ширак (Ерменија).

pelister zdreb liga evropa

Пелистер би можел да игра против Лех Познањ (Полска), Каират (Казахстан), Алтах (Австрија), Левски (Бугарија), Зира (Азербејџан).

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.