Неносители во ЛЕ: Шкендија би можела со Макаби ТА, Пелистер со Лех и со Левски

Македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за Лигата на Европа ова лето, го добија скратениот список на клубови кои се можните противници во ова натпреварување. Шкендија и Пелистер се неносители, додека единствено Работнички има повластен статус на носител при денешниот ждреб, кој ќе се одржи во Нион, Швајцарија.

<img class=

Се вчитува...