Нестор-гол не застанува: Супер гол за водство на Палермо... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Нестор-гол не застанува: Супер гол за водство на Палермо… (видео)

Нестор-гол не застанува: Супер гол за водство на Палермо… (видео)

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски продолжува со головите во дресот на Палермо. И трет едноподруго натпревар, Несторовски е стрелец за Палермо, овој пат на гостувањето против Пескара во 13. коло од Втората италијанска лига.

Несторовски во 33. минута извонредно стрелаше за водство на Палермо од 1-2…


Ова е деветти гол сезонава за македонскиот офанзивец со кој се проби на второто место на листата на најдобрите стрелци во Серија Б.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.