Невреме ќе ги одложи мечевите од Серија А? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Невреме ќе ги одложи мечевите од Серија А?

Невреме ќе ги одложи мечевите од Серија А?

Лоши временски услови ја зафатија Италија и поради црвен метео-аларм во Џенова, одлучено е дека не постојат услови за одигрување на вечерашниот меч меѓу Сампдорија и Рома, кој е одложен. Денеска ќе играат само Јувентус и Киево во Торино, со почеток во 18 часот.

olimpiko dozd

Но, за утре се најавуваат временски непогоди низ цела северна Италија, па најверојатно ќе бидат одложени уште четири натпревари. Се очекуваат проблеми во Бергамо, Верона, Рим и во Удине, па под знак прашање се натпреварите Аталанта – Сасуоло, Верона – Фиорентина, Лацио – Милан и Удинезе – Џенова.

Конечната одлука ќе биде донесена утре, рано наутро.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.