Пандев: Посакувам Суперкуп меѓу Манчестер јунајтед и Барса или Јуве! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
26/05/2017 16:51
Ракомет
25/05/2017 21:10
Коментари
25/05/2017 18:53
Фудбал
25/05/2017 14:47

Пандев: Посакувам Суперкуп меѓу Манчестер јунајтед и Барса или Јуве!

Пандев: Посакувам Суперкуп меѓу Манчестер јунајтед и Барса или Јуве!

По промоцијата за амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“, Горан Пандев не ја криеше желбата Македонија да биде домаќин на атрактивни екипи кои ќе играат за трофејот во месец август.

„Јас лично би сакал во Скопје да гледаме натпревар меѓу Манчестер јунајтед, како победник на Лигата на Европа, и некоја од екипите кои сега ја сочинуваат четврфтиналната двојка Барселона – Јувентус“ – вели Пандев, и дополнува:

„Како и да е, знам дека ќе бидеме добри домаќини за секоја екипа која и да дојде. На моите пријатели од Јувентус и нивните навивачи, ако бидат тие победниците во ЛШ ќе им порачам дека Македонија е прекрасна земја во која ги чека топло добредојде“.

А, Манчестер јунајтед во Скопје го посакува и претседателот на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски.

„Ако мене ме прашувате тогаш посакуваm натпревар меѓу Манчестер јунајтед и Баерн Минхен овде во Скопје“ – рече Ѓорѓиоски.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.