Ракометарките поразени од Србија на првиот тест меч (29-35) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
19/08/2017 10:30
Фудбал
18/08/2017 19:45
Фудбал
18/08/2017 11:31
Фудбал
18/08/2017 9:19

Ракометарките поразени од Србија на првиот тест меч (29-35)

Ракометарките поразени од Србија на првиот тест меч (29-35)

Женската ракометна репрезентација на Македонија загуби од Србија на првиот пријателски натпревар во рамките на ЕХФ неделата. Во мечот кој, затворен за јавноста, се играше во спортската сала во Автокоманда избраничките на Симевски загубија од Србија со 29-35.

Србинките биле поквалитетен противник на мечот, доминирајќи во второто полувреме кога е креирана и разликата за победа.

Вториот меѓусебен натпревар двете селекции ќе го одиграат утре од 12 часот во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Двата натпревари за нашата селекција се во рамките на подготовките за бараж средбите со Шведска за пласман на Светското првенство во Германија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.