Салата е „нашминкана“, гостиварци од старт домаќини во „Младост“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Салата е „нашминкана“, гостиварци од старт домаќини во „Младост“

Салата е „нашминкана“, гостиварци од старт домаќини во „Младост“

Гостивар се враќа во елитното кошаркарско друштво, а амбициозниот проект на управата и на тренерот Марјан Србиновски е чекор поблизу до реализација по успешната реконструкција на салата „Младост“. Реконструкцијата на подот на спортскиот дом на гостиварци е речиси готова, паркетот e наместен, треба само да се завршат неколку детали, а КК Гостивар првенството ќе го започне како домаќин во оваа сала.

Иако од клубот претходно истакнаа дека првиот дел од сезоната гостиварци ќе мора да го одиграат во салата во Маврово, процесот очигледно е забрзан и се работи во полна пареа.

„Мило ми е што реновиорањето се заврши многу побрзо од планираното, и уште од првиот меч ќе бидеме домаќини во салата „Младост“. Минимални детали се во прашање за реконструкцијата да биде комплетна, со тренинзи во оваа сала ќе започнеме од понеделник“, потврди тренерот на екипата, Марјан Србиновски.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.