Самир Фазли го засили хрватскиот прволигаш Рудеш - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Самир Фазли го засили хрватскиот прволигаш Рудеш

Самир Фазли го засили хрватскиот прволигаш Рудеш

Поранешниот младински фудбалски репрезентативец Самир Фазли е ново засилување за хрватскиот прволигаш Рудеш. Тој во последниот ден од летниот преоден рок потпиша за новиот член на елитата во Хрватска, со надеж дека ќе му помогне да има успешна сезона. Фазли, кој сега има 26 години, во минатото важеше за исклучителен талент. Тој е напаѓач кој не успеа до крај да го развие својот талент, но се уште е доволно млад за да направи успешна кариера.

Тој ја почна својата кариера во Македонија ЃП, а потоа направи трансфер во холандскиот клуб Херенвен. Една сезона мина како позајмен и во второлигашот Хелмонд, а од 2014 година играше за швајцарскиот второлигаш Вил. Сега пред себе има нов предизвик, за докажување во хрватското првенство, каде со успех играат повеќемина македонски фудбалски интернационалци.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.