Се подготвува мега-размена: Ракитиќ во Јунајтед, Марсијал во Барселона - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/10/2017 22:47
Ракомет
23/10/2017 17:02
Коментари
23/10/2017 13:15
Останато
22/10/2017 20:35

Се подготвува мега-размена: Ракитиќ во Јунајтед, Марсијал во Барселона

Се подготвува мега-размена: Ракитиќ во Јунајтед, Марсијал во Барселона

Сезоната е се уште на својот почеток, а менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, размислува за летниот преоден рок. Тој посакува да го види Хрватот Иван Ракитиќ на „Олд трафорд“ и подготви интересна размена што ќе им ја предложи на челниците на каталонскиот клуб. Португалскиот стратег е подготвен на „Камп Ноу“ да го испрати Антони Марсијал, крилниот напаѓач кој падна во втор план во редовите на „црвените ѓаволи“.

marsijal real

Ова би можела да биде многу интересна понуда и за Ернесто Валверде, тренерот на Барселона, со оглед дека и тој се почесто го остава Ракитиќ на клупата за резерви, а кубури со крилни напаѓачи, посебно откако се повреди и Осман Дембеле.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.