Селекторско деби на Брестовац, кадетите одиграа нерешено со Белорусија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Селекторско деби на Брестовац, кадетите одиграа нерешено со Белорусија

Селекторско деби на Брестовац, кадетите одиграа нерешено со Белорусија

Машката кадетска ракометна репрезентација на Македонија одигра нерешено против Белорусија (27-27) во првиот натпревар на турнирот во Плоцк, Полска. Ова беше и селекторско деби на Данило Брестовац во првата акција по преземањето на кадетската репрезентација.

Македонските надежи влегоа несигурно во натпреварот и во првото полувреме постигнаа само девет гола, а на полувремето имаа пет негатива (9-14). Но, потоа заиграа многу посигурно и поефикасно. Успеаја да ја анулираат негативата и на крај се изборија за реми.

Во вториот натпревар на турнирот, утре со почеток во 13 часот, Македонија ќе игра против домаќинот Полска која денеска славеше против Чешка со 32-26.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.