Силјановски даде гол од соблекувална - чиста „романтика“ на Арената (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
23/10/2017 13:15
Останато
22/10/2017 20:35
Останато
22/10/2017 16:31
Фудбал
22/10/2017 16:26

Силјановски даде гол од соблекувална – чиста „романтика“ на Арената (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Силјановски даде гол од соблекувална – чиста „романтика“ на Арената (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Работнички излезе како победник во дерби – натпреварот со Силекс, триумфирајќи со 2-0. Момент на мечот дефинитивно беше голот на Горан Силјановски во 59.минута, кога ’од соблекувална’ му даде гол на голманот на Силекс, Никола Вујанац. Потоа и Суад Сахити стрелаше во мрежата на кратовци, за голема радост на тренерот Виктор Треневски. Се разбира, Жикица Тасевски и неговите фудбалери немаа многу причини за задоволство…

IMG_8768
IMG_8767
IMG_8761
IMG_8728
IMG_9533
IMG_9522
IMG_9490
IMG_9413
IMG_9350
IMG_9393
IMG_9402
IMG_9326
IMG_9305
IMG_9435
IMG_9734
IMG_9680
IMG_9672
IMG_9638
IMG_9699
IMG_8705
IMG_8724
IMG_9663
IMG_9553
IMG_9559

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.