Силјановски даде гол од соблекувална – чиста „романтика“ на Арената (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Работнички излезе како победник во дерби – натпреварот со Силекс, триумфирајќи со 2-0. Момент на мечот дефинитивно беше голот на Горан Силјановски во 59.минута, кога ’од соблекувална’ му даде гол на голманот на Силекс, Никола Вујанац. Потоа и Суад Сахити стрелаше во мрежата на кратовци, за голема радост на тренерот Виктор Треневски. Се разбира, Жикица Тасевски и неговите фудбалери немаа многу причини за задоволство…

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...