Спанулис ја пропушта Барселона поради повреда - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
27/03/2017 14:44
Коментари
27/03/2017 12:45
Фудбал
27/03/2017 12:14
Фудбал
26/03/2017 20:15

Спанулис ја пропушта Барселона поради повреда

Спанулис ја пропушта Барселона поради повреда

Олимпијакос го доби грчкото дерби во Евролигата минатата седмица, но остана без еден од клучните играчи во ростерот. Василис Спанулис заработи повреда на препоните поради што го пропушти натпреварот против ПАОК во тамошното државмно првенство како и против Кими во државниот Куп, но ќе мора да паузира уште најмалку една седмица за целосна рехабилитација.

Пауло Бенто нема да смета на услугите на искусниот бек кој нема да отпатува за Барселона каде утре му гостуваат на каталонскиот гигант во рамки на Евролигата.

Повредата на грчкиот репрезентативец не е од сериозен карактер и ќе биде дел од ростерот на Олимпијакос веќе за пет дека кога кошаркарите од клубот од Пиреј повторно ќе си ги одмерат силите со Панатинаикос, овој пат во рамки на грчкиот Куп.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.