Стефенс ја елиминираше Венус за финале со Кис на УС Опен - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/09/2017 17:32
Фудбал
20/09/2017 15:30
Ракомет
20/09/2017 13:46
Кошарка
19/09/2017 18:29

Стефенс ја елиминираше Венус за финале со Кис на УС Опен

Стефенс ја елиминираше Венус за финале со Кис на УС Опен

Американските тенисерки Слоан Стефенс и Медисон Кис ќе играат во финалето на годинашниот УС Опен.

24-годишната Стефенс во полуфиналната пресметка славеше против сонародничката Венус Вилијамс во три сета, со 6-1,0-6,7-5.

Кис, пак, до финалето дојде со лесна и убедлива победа од 6-1,6-1 против Коко Вандевиг.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.