Тиаго Силва донесе полуфинале за ПСЖ во Лига купот на Франција - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
22/08/2017 22:22
Кошарка
22/08/2017 20:10
Кошарка
22/08/2017 15:25
Меѓ. Фудбал
22/08/2017 13:31

Тиаго Силва донесе полуфинале за ПСЖ во Лига купот на Франција

Тиаго Силва донесе полуфинале за ПСЖ во Лига купот на Франција

Фудбалерите на ПСЖ лесно си обезбедија место во полуфиналето од Лига купот на Франција откако со 2-0 славеа во четвртфиналната пресметка против Мец.

Творец на победата на ПСЖ беше Тиаго Силва кој ги постигна и двата погодоци за домашните. Првиот во 27. минута, а потоа погоди и во второто полувреме, во 72. минута…


Thiago Silva Goal HD – PSG 1-0 Metz – 11.01… by nammakudla

Thiago Silva second goal – PSG 2-0 FC Metz 11… by replayvostfr

Во полуфиналето од Лига купот на Франција од претходно место обезбедија и Нанси, Монако и Бордо.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.