Тричковски исклучен поради удар без топка на противнички фудбалер (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
19/08/2017 10:30
Фудбал
18/08/2017 19:45
Фудбал
18/08/2017 11:31
Фудбал
18/08/2017 9:19

Тричковски исклучен поради удар без топка на противнички фудбалер (видео)

Тричковски исклучен поради удар без топка на противнички фудбалер (видео)

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски не го дочека крајот од дуелот за АЕК Ларнака на гостувањето против Аполон во кипарскиот шампионат, поради исклучување во 31. минута од средбата.

Тричковски удри без топка противнички фудбалер, по една мешаница пред домашниот гол, но возвраќајќи откако претходно пак доби лакт во стомак… Сето тоа беше забележано од главниот судија кој му додели директен црвен картон.

АЕК Ларнака на крајот го загуби мечот со 3-2, останувајќи со се помалку шанси во трката за шампионската титула сезонава на Кипар.

* Причината за црвениот картон на Тричковски може да ја погледнете на временскиот исечок – 3:49…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.