Уживање пред Божиќ: Реал - Барса во 13:00 часот на 23. декември - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Коментари
25/09/2017 12:12
Фудбал
25/09/2017 11:31
Фудбал
25/09/2017 11:43
Ракомет
25/09/2017 9:58

Уживање пред Божиќ: Реал – Барса во 13:00 часот на 23. декември

Уживање пред Божиќ: Реал – Барса во 13:00 часот на 23. декември

Првото „Ел класико“ за оваа сезона е закажано само два дена пред католичкиот Божиќ, односно во сабота, 23. декември. Реал Мадрид и Барселона ќе ги одмерат силите на „Сантијаго Бернабеу“ во 13 часот, мечот кој ќе се игра во рамките од 17. коло во шпанското првенство.

Спектаклот ќе го обележи и крајот на првиот дел од сезоната во Ла Лига, бидејќи по 17. коло следува пауза од неколку недели.

Според првичниот распоред од федерацијата, средбата требаше да се одигра на 20. декемри, но „кралевите“ токму во тој период ќе го бранат трофејот на Светското клупско првенство.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.