ВБА го купува Габијадини за 22 милиони евра - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Коментари
22/01/2017 13:11
Ракомет
22/01/2017 11:39
Ракомет
21/01/2017 19:09
Ракомет
21/01/2017 17:47

ВБА го купува Габијадини за 22 милиони евра

ВБА го купува Габијадини за 22 милиони евра

Англискиот премиерлигаш Вест Бромвич Албион е подготвен за рекорден клупски трансфер, а намерата е да се ангажира напаѓачот на Наполи, Маноло Габијадини. За него „хоторси“ би платиле 22 милиони евра, со што би се надминал досегашниот клупски лимит за ангажман на нов фудбалер. Габијадини треба да биде решение за најверојатното заминување на Саидо Берахино, за кого Стоук испрати понуда вредна 14,5 милиони евра, иако договорот му истекува на лето.

Габијадини, доколку се сложи на овој трансфер, во ВБА би заработувал 3 милиони евра годишно, а би потпишал договор за пет сезони.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.