ВИДЕО: Бруталниот старт на Жуниор кој донесе до раб на инцидент во Автокоманда - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

ВИДЕО: Бруталниот старт на Жуниор кој донесе до раб на инцидент во Автокоманда

ВИДЕО: Бруталниот старт на Жуниор кој донесе до раб на инцидент во Автокоманда

Шкендија сосема заслужено славеше со 1-2 на гостувањето против Скопје во Автокоманда… Но, покрај трите прекрасни погодоци, дуелот го одбележа и нималку нежниот старт на бразилскиот интернационалец од редовите на Шкендија, Жуниор кој донесе до раб на инцидент меѓу двете екипи…

Жуниор несмасно стартуваше во 69. минута, на начин кој можеше да доведе и до посериозна повреда на домашниот фудбалер… Сето тоа пред клупата на Скопје од каде експлозивно реагираа. Но, набрзо мешаницата ја смирија двајцата тренери Марковски и Османи, како и капитенот на Шкендија, Ферхан Хасани кои присебно, спортски, реагираа да не дојде до потежок инцидент…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.