ВИДЕО: Ибраими со нова мајсторија веќе се двои на листата на стрелците... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

ВИДЕО: Ибраими со нова мајсторија веќе се двои на листата на стрелците…

ВИДЕО: Ибраими со нова мајсторија веќе се двои на листата на стрелците…

Шкендија дојде до триумф од 1-3 на гостувањето против Брегалница во Штип во 23. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Бесарт Ибраими уште еднаш демонстрираше индивидуална мајсторија постигнувајќи убав погодок, по соло продор, со кој со вкупно 13 гола сега веќе се издвои на врвот на листата на најдобрите стрелци во првенството. Зад него останаа неговиот соиграч Ферхан Хасани и офанзивецот на Силекс, Игор Недељковиќ кои имаат по 11 погодоци.

Првиот гол во дресот на Шкендија го запиша и Бесарт Абдурахими, а третиот гол за тетовци на крајот беше дело на Арменд Алими. Единствениот гол за Брегалница го постигна капитенот Горан Здравков со удар од белата точка.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.