ВИДЕО: Швајцарците надмоќни - избраниците на Станојковиќ „туширани“ во првото полувреме - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

ВИДЕО: Швајцарците надмоќни – избраниците на Станојковиќ „туширани“ во првото полувреме

ВИДЕО: Швајцарците надмоќни – избраниците на Станојковиќ „туширани“ во првото полувреме

Репрезентацијата на Македонија до 19 години има негатива од 0-1 против Швајцарија по првото полувреме во првиот натпревар од квалификацискиот турнир за пласман во елитната рунда за ЕП.

Швајцарците комплетно доминираа во првите 45 минути против избраниците на Вујадин Станојковиќ, сосема заслужено стигнувајќи до предност со погодокот на Угриниќ во 33. минута…


Македонија на натпреварот игра во следниот состав: Стевковски, Тодоровски, Антоски, Тодоров, Руфати, Трајановски, Чурлинов, Атанасов, Елмас, Митревски, Трапановски.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.