ВИДЕО: УЕФА со промотивно видео за Супер Купот Скопје 2017…

Четири месеци ја делат Македонија од организацијата на најголемиот спортски настан кој во историјата се одржал во нашата земја, УЕФА Супер купот „Скопје 2017“.

Во рамките на подготовките за спектаклот кој треба да се одржи на 8. август на „Телеком арената“ во Скопје, УЕФА лиферуваше прво промотивно видео како најава за најзначајното фудбалско клупско натпреварување на Стариот континент на почетокот од следната сзона… УЕФА Супер купот, традиционално, е најава за сето она што фудбалска Европа ќе ја очекува во новата 2017/2018 сезона…

Се вчитува...