ВИДЕО: УЕФА со промотивно видео за Супер Купот Скопје 2017... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

ВИДЕО: УЕФА со промотивно видео за Супер Купот Скопје 2017…

ВИДЕО: УЕФА со промотивно видео за Супер Купот Скопје 2017…

Четири месеци ја делат Македонија од организацијата на најголемиот спортски настан кој во историјата се одржал во нашата земја, УЕФА Супер купот „Скопје 2017“.

Во рамките на подготовките за спектаклот кој треба да се одржи на 8. август на „Телеком арената“ во Скопје, УЕФА лиферуваше прво промотивно видео како најава за најзначајното фудбалско клупско натпреварување на Стариот континент на почетокот од следната сзона… УЕФА Супер купот, традиционално, е најава за сето она што фудбалска Европа ќе ја очекува во новата 2017/2018 сезона…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.