Војдан го внесе Бујукчекмече во групите од Еврокупот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Војдан го внесе Бујукчекмече во групите од Еврокупот

Војдан го внесе Бујукчекмече во групите од Еврокупот

Бујукчекмече предводен од Војдан Стојановски успеа да се пласира во групната фаза од Еврокупот на ФИБА, откако турскиот прволигаш и на гостински терен беше подобар од Тарту од Естонија, овојпат со резултат 68-73.

Откако на првиот меч славеше со 87-78, и овојпат Стојановски и соиграчите покажаа повеќе од естонскиот прволигаш, на крајот заслужено радувајќи се на пласманот во групната фаза. Токму Стојановски беше во главна улога, со 17 поени предводејќи го Бујукчекмече до денешната победа.

Зад името на македонскиот капитен останаа запишани и три асистенции, два скока и една украдена топка, како потврда дека Стојановски дефинитивно ќе биде еден од лидерите на тимот од Истанбул во новата сезона.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.