Италооо….Вардар води 1-0 против Розенборг (ВИДЕО)

Последен меч во Лигата на Европа, и нека биде радост за збогум. Вардар има водство против Розенборг со 1-0 на мечот во Скопје, откако Бразилецот Итало во осмата минута ја затресе мрежата на норвешкиот тим. Тој успеа да побегне на одбраната на Розенборг и со рутински удар го совлада голманот Андре Хансен. Ова е првиот гол за Вардар на домашен терен во групната фаза…

Се вчитува...