АБА2 ги избра најатрактивните потези: Војдан и Дејвис во Топ 5 листата

АБА-лигата денеска објави видео-компилација од изборот на петте најатрактивни потези од завршниот турнир на ова натпреварување што се одржа минатиот месец во Скопје.

На топ-листата има двајца кошаркари на МЗТ Скопје, Војдан Стојановски го освои четвртото место со одличната соло-акција во финалето против Златибор, додека Американецот Дејвис се најде на првата позиција со атрактивното забивање во четвртфиналната пресметка со Сутјеска.

Се вчитува...