Агим Ибраими стрелец за Домжале

Македонскиот интернационалец Агим Ибраими го запиша својот прв гол сезонава во дресот на словенечки Домжале.

Во 4. коло од шампионатот на Словенија, Домжале води со 2-0 на полувремето на дуелот против Алуминиј.

Ибраими беше стрелец на првиот гол за Домжале, за водство од 1-0, во 35. минута од средбата.

Се вчитува...