Академија Пандев убедливо славеше против Раднички Ниш

По поразот на првиот натпревар за време на подготовките во Анталија од бугарскиот второлигаш Марица, фудбалерите на Академија Пандев денеска славеа убедливо со 4-1 на вториот тест дуел во турскиот подготвителен центар.

„Пандевци“ триумфираа со 4-1 против српскиот суперлигаш Раднички Ниш.

Стрелци на головите за Академија Пандев беа Акоста, Крстевски, Велиновски и Димоски.

Се вчитува...