Алекс Телјес пред трансфер во ПСЖ

Францускиот првак Пари Сен Жермен го договори првото засилување за новата сезона. Левиот бек на Порто, Алекс Телјес, треба да биде новата аквизиција на „Паркот на принцовите“. Клубот ќе го напуштат десниот бек Томас Муние и левиот бек Лејвин Курзава, а раководството на „светците“ ќе се потруди да обезбеди нови квалитетни засилувања за ростерот на Томас Тухел.

ПСЖ ќе му плати 25 милиони евра на Порто за ангажманот на Алекс Телјес. Португалските медиуми најавуваат дека на „Драгао“ веќе е договорено да пристигне нов Бразилец, левиот бек на Гремио, Жунињо Капишаба. За него Порто ќе плати 5 милиони евра.

Се вчитува...