Али Ахмети и Беџети…, гости на Шкендија и Дестани на прославата на шампионската титула (ФОТО)

Првиот човек на Шкендија, Лазим Дестани е на прославата на шампионската титула на неговиот тим на денешниот натпревар против Шкупи од последното коло во Првата македонска фудбалска лига.

Во ложата на Градскиот стадион во Тетово, како гости на Шкендија, се и првиот човек на владеачката ДУИ, Али Ахмети како и поранешниот претседател на тетовци, Абдулменаф Беџети.

Шкендија без посериозни проблеми сезонава со тотална доминација ја освои шампионската круна во Македонија.

Се вчитува...