Алонсо за триумф на Челси, Деле Али го спаси Тотенхем од брука против Ватфорд (ВИДЕО)

Челси стигна и до петтата победа сезонава во 9. коло во Премиерлигата славејќи минимално со 1-0 против Њукасл.

Творец на победата на „сините“ беше Алонсо со голот во 72. минута од натпреварот…

Тотехнем се спаси од срамен пораз од „фенерџијата“ Ватфорд пред своите навивачи со голот на Деле Али во 86. минута.

Претходно Ватфорд дојде до предност со голот на Дакур уште во 6. минута од натпреварот.


РЕЗУЛТАТИ – 9. КОЛО

Астон Вила – Брајтон 2-1

Бурнмаут – Норвич 0-0

Челси – Њукасл 1-0

Лестер – Барнли 2-1

Тотенхем – Ватфорд 1-1

Вулверхемптон – Саутемптон 1-1

Кристал Палас – Манчестер сити (18:30 ч.)

Се вчитува...