Амбасадата на САД со честитка за ракометарите на Македонија

Извонредната победа над Фарските Острови значеше уште еден настап на големите натпреварувања за македонската ракометна репрезентација, која е редовен учесник на сите европски и светски шампионати уште од легендарното ЕП во Србија во 2012 година.

Честитки доаѓаат од секаде, а големиот успех на Македонија и го честиташе иа Американската амбасада во Скопје.

Се вчитува...