Американски атлетичар како „Супермен“ помина низ целта (ВИДЕО)

Младиот американски атлетичар, Инфинити Такер направи неверојатен потег во завршницата на трката на 400 метри со пречки на колеџ првенството на САД, кое се одржа во Арканзас.

Членот на колеџ екипата на Тексас, на влезот на целната рамнина имаше мала предност пред клупскиот колега Роберт Грент, но почувствува дека би можел да остане без победа. За тоа да не се случи, снаодливиот Такер се фрли и прелета низ целта. На крајот за една десетинка успеа да заврши пред шокираниот Грант.

„Гледајте. Ги затворив очите пред целта, потоа ги отворив, ја видов мајка ми и одлучив да скокнам да ја прегрнам“, на шега изјави Такер. 

 

 

 

View this post on Instagram

 

Whatever it takes. @sportscenter @yahoosports @iaaf_athletics @barstooltexasam @secnetwork @flotrack @aggietrk #track #trackandfield

A post shared by Infinite Tucker (@_infinite_tucker) on

Се вчитува...