Ангелоски шести на Балканското првенство во планинско трчање (ФОТО)

Македонскиот шампион во планинско трчање Дејан Ангелоски имаше одличен настап во националниот дрес на Македонија на Балканското првенство во планинско трчање кое се одржа во Кампулунг Бучовина во Романија.

Ангелоски и покрај повредата на петата со која се бореше во текот на целата трка на крајот заврши на извонредното шесто место во генералниот пласман во исклучително силна конкуренција.

„Освоеното шесто место е само еден потик за него, како и за АК Охрид трчаТ и за Атлетска Федерација на Македонија мотив во следниот период да му дадеме поголема поддршка и на следното големо натпреварување да обезбеди подиум“ – порачаа од таборот на Ангелоски по завршувањето на трката.

Се вчитува...