Арената е испробана, Словенија е прва на менито (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА на ЕП во Хрватска,

Стеван Цаневски, Билјана Б. Петрушева 

Ракометната репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг во загрепска Арена, каде утревечер ќе го стартува својот настап на Европското првенство во Хрватска. Селекторот Раул Гонзалес вечерва ќе ги открие адутите што ќе истрчаат на теренот против Словенците, а најважно е што сите се максимално подготвени и желни за успех.

Се вчитува...