Арон Ремсдејл е нов голман на Арсенал (ФОТО)

Англискиот голман Арон Ремсдејл е нов голман на Арсенал, објави „топџиите“. Чуварот на мрежата на „Емирати“ доаѓа од редовите на Шефилд Јунајтед каде настапуваше во претходната сезона за сума од 30 милиони евра.

Ова е второ засилување за Арсенал денеска откако тимот претходно го официјализираше договорот на Мартин Одегард кој дел од претходната сезона го носеше „црвено-белиот“ дрес.

Се вчитува...