Арсенал без проблеми ја реши Астон Вила… (ВИДЕО)

Арсенал ја запиша и четвртата победа сезонава триумфирајќи во првиот натпревар од 9. коло во Премиерлигата со 4-2 против Астон Вила.

„Топчиите“ поведоа во 23. минута, а со голот на Обамејанг во последните секунди од првиот дел веќе беше 2-0 со навестување за победникот на натпреварот.

Во второто полувреме, Смит во 56. минута зголеми на 3-0, а Рамзи во 82. минута со почесниот гол за Астон Вила само го ублажи поразот.

Се вчитува...