Арсенал ќе побара дозвола од Вулверхемптон за преговори со Нуно Еспирито Санто

Англискиот премиерлигаш Арсенал се обидува да пронајде долгорочно решение за менаџерската позиција откако го отпушти Унаи Емери, а привремено на клупата го постави Фреди Љунгберг. Прва опција за раководството на „топчиите“ е Нуно Еспирито Санто, португалскиот стратег кој го предводи Вулверхемптон. Челниците на Арсенал се подготвени да побараат дозвола од Вулверхемптон и потоа да отпочнат преговори за негова преселба на „Емирати“.

Поранешниот тренер на Валенсија и на Порто врши одлична работа со „волците“ кои во моментот се на шестото место во Премиер – лигата. Арсенал е деветти и утре на домашен терен го пречекува актуелниот првак Манчестер Сити.

Се вчитува...