Арсенал се мачеше, но Лаказет донесе победа во финишот (ВИДЕО)

Арсенал се мачеше но успеа да дојде до посакуваната победа против Вест Хем во 29. коло од Премиерлигата.

„Топчиите“ до триумфот дојдоа благодарение на погодокот на Лаказет во 78. минута од средбата.

Минимални победи од 1-0 запишаа и Кристал Палас, Шефилд јунајтед и Њукасл на гостувањето против Саутемптон.

РЕЗУЛТАТИ – 29. КОЛО

Ливерпул – Бурнмаут 2-1

Арсенал – Вест Хем 1-0

Кристал Палас – Ватфорд 1-0

Шефилд ј. – Норвич 1-0

Саутемптон – Њукасл 0-1

Вулверхемптон – Брајтон 0-0

Барнли – Тотенхем (18:30 ч.)

Се вчитува...