Арсенал со моќна партија го уништи Шефилд јунајтед (ВИДЕО)

Арсенал дефинитивно е најдобриот тим во 2024 година во Европа откако вечерва „топчиите“ славеа на гостувањето кај Шефилд јунајтед со убедливи 0-6.

Одегард во 6. минута донесе водство од 0-1 за гостите. Во 13. веќе беше 0-2 со автоголот на Богл, додека само две минути подоцна беше 0-3 со голот на Мартинели. Во 25. минута Каи Хаверц зголеми на 0-4, а до крајот на првиот дел беше и 0-5 со погодокот на Деклан Рајс.

Конечните 0-6 ги постави Бен Вајт во 58. минута.

Sheffield United 0 – [6] Arsenal – Ben White 58‎’‎
byu/ganiganiu insoccer

 

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...