Асистенција од 50 метри – Јуве спие, Барела зголеми на 2-0

Интер на почетокот од второто полувреме зголеми на 2-0 на вечното дерби со Јувентус по погодокот што го постигна Николо Барела.

Најзаслужен за овој гол беше дефанзивецот Бастони кој испрати асистенција од над 50 метри, одбраната на „црно-белите“ за момент заспа, а Барела го искористи тоа, одлично втрча и со прецизен удар ја затресе мрежата на актуелниот шампион.

Се вчитува...