Астон Вила го тресна Сити и ја продолжи очајната серија на шампионот (ВИДЕО)

Манчестер сити и четврти натпревар во низа е без победа во Премиер-лигата откако вечерва во меч од 15. коло загуби на гостувањето кај феноменалната Астон Вила со минимални 1-0.

Иако во првото полувреме подобри беа гостите, во центарот беше голманот на тимот од Бирмингем Емилијано Маритнез кој со неверојатни две одбрани го спречи Ерлинг Халанд да донесе водство за актуелниот шампион.

Клучниот момент во мечот се случи во 74. минута кога Бејли ги постави конечните 1-0.

Aston Villa [1] – 0 Manchester City – Leon Bailey 74′
byu/PSGCampus insoccer

 

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...