Атлетико Мадрид во офанзива за Лоренцо Инсиње

Шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид би сакал да го има во своите редови италијанскиот репрезентативец Лоренцо Инсиње. Напаѓачот на Наполи најави можност за заминување од Неапол ова лето, а тренерот Диего Симеоне сака да го доведе на „Ванда Метрополитано“. Подготвена е и понуда според која Атлетико Мадрид би платил 40 милиони евра, а шпанскиот клуб би го испратил и португалскиот интернационалец Желсон Мартинс во Наполи.

Мартинс оваа сезона игра како позајмен играч во Монако, но тој е под договор со Атлетико Мадрид и лесно може да се случи да се пресели во Италија како дел од овој трансфер.

Се вчитува...