Атлетската репрезентација на Европскиот куп во Лимасол (ФОТО)

Македонската атлетска репрезентација ја очекува нов предизвик наредниве денови на интернационално ниво.

Најдобрите македонски атлетичари ќе учествуваат на Европскиот куп од третата лига кој ќе се одржува во Лимасол, Кипар,

Селекторот Кристијан Кајчевски очекува квалитетен настап на националниот тим, и подобрување на личните и државните рекорди во одредени дисциплини.

Се вчитува...