Баерн Минхен се откажа од намерата да го купи Алексис Санчез

Германскиот првак Баерн Минхен нема да учествува во трката за купување на чилеанскиот интернационалец Алексис Санчез, на кого по завршувањето на сезоната му истекува договорот со англискиот премиерлигаш Арсенал. Неколку клуба се во трка за неговиот потпис, а најблиску е Манчестер сити. Тоа го знае и претседателот на баварскиот клуб, Карл – Хајнц Румениге.

<p style="text-align: justify;

Се вчитува...