Баерн рутински го преслуша и Шалке

Германскиот првак Баерн Минхен ја оствари четвртата победа во Бундес-лигата и со максимални 12 бода се наоѓа на врвот на табелата. Тимот на Нико Ковач славеше на гости против Шалке со 0-2.

Хамес Родригез во осмата минута го отвори резултатот во корист на гостите, а Роберт Левандовски во вториот дел од пенал го постави конечниот епилог на овој дуел.

Се вчитува...