Балканска врска: Дончиќ сака да го гледа полуфиналето на Ѓоковиќ (ФОТО)

Новак Ѓоковиќ денеска игра за место во финалето на тенискиот турнир на Летните олимписки игри против Германецот Александер Зверев, а Србинот како поддршка од трибините може да го има Лука Дончиќ.

Ѕвездата на словенската кошаркарска репрезентација на социјалната мрежа Твитер изрази желба и упати молба до организаторите на Игрите за да присуствува на тенискиот турнир.

Се вчитува...