Балотели: Роџерс е најлошиот тренер кој ме тренирал

Поранешниот италијански репрезентативец Марио Балотели во интервју кажа кој е најлошиот тренер што некогаш работел со него.  За Италијанецот, Брендан Роџерс е најлошиот тренер во неговата кариера.

Балотели и Роџерс соработуваа заедно во сезоната 2014-2015 во Ливерпул, додека тренерот мина три години како тренер на „црвените“. Потоа замина во Селтик, а беше тренер и на Лестер, по што одново се врати во шкотскиот клуб.

Според Балотели, стручњакот имал одредени квалитети на тренинзите, но има замерки на неговиот човечки квалитети, кои ги нарекол „катастрофа“.

Се вчитува...