Барселона сигурна против Реал Сосиедед

Барселона го доби дербито на 35. коло во Ла Лига против Реал Сосиедед со победа од 2-0.

Јамал во 40. минута донесе предност од 1-0 за Барселона, а победата ја потврди Рафиња со гол од пенал во 93. минута.

Со оваа победа Барселона се врати на втората позиција на табелата, додека Реал Сосиедад испушти значајни бодови во битката за место во Лига Европа.

Standings provided by Sofascore

Се вчитува...