Баш е забавно на тренингот на Леганес (видео)

Тренерот на Леганес најде оригинален начин за да мине дел од тренингот на неговиот тим, воедно и фудбалерите добро да се забавуваат.

Идејата е одлична за кревање на атмосферата во тимот, но не му помогна на Леганес на вчерашното гостување против Реал Мадрид, на кое овој тим претрпе убедлив пораз од 5-0.

 

Се вчитува...