Батшуаи веднаш почна да стрела за „милионерите“

Мичи Батшуаи се покажува како одлично засилување за Борусија Дортмунд. Тој дојде како замена за Обамејанг од редовите на англискиот првак Челси и веќе во првиот меч, по само 35 минути игра, го постогна првиот гол во дресот на „милионерите“. На гостувањето против Келн, тимот на Борусија Дортмунд води на полувреме со 0-1.

Се вчитува...